A hazaiak győztek a tegnap esti összecsapáson

Az esélyes házigazdák őt góllal győzték le tegnap este hazánk válogatottat jégkorong csapatát. A román válogatott szépítő találatát csapatunk játékosa, Részegh Tamásnak lőtte, aki egyedül a kapussal szemben nem hibázott, így az eredmény 2-0- ról 2-1 -re változott, a mérkőzés második harmadában. Az összecsapást azonban végik az olaszok uralták, ez a végeredményben is megmutatkozott, ugyanis 1-6 - os eredménnyel zárult a megmérettetés!

Férfi jégkorong, divízió 1/A vb, 1. forduló:

Olaszország - Románia 6–1 (2–0, 2–1, 2–0).

Gólszerzők: Anthony Salinitri (18. és 39.), Daniel Catenacci (20.), Daniel Frank (36.), Michele Marchetti (48.) és Diego Kostner (52.), illetve Részegh Tamás (27.)💙🤍.

Kapura lövések: 55–20.

Büntetőpercek: 2–8.

Játékvezetők: Geoffrey Barcelo (francia) és Benjamin Hoppe (német), illetve Clement Goncalves (francia) és Tommi Niittyla (finn).

Olaszország: Andreas Bernard, Damian Clara (kapusok) – Jason Seed, Alex Trivellato, Daniel Mantenuto, Tomasso de Luca, Luca Frigo (első sor); Peter Spornberger, Thomas Larkin, Daniel Catenacci, Anthony Salinitri, James Dustin Gazley (második sor); Terrance Amorosa, Phil Pietroniro, Diego Kostner, Michele Marchetti, Daniel Frabk (harmadik sor); Daniel Glira, Marco Insam, Ivan Deluca, Matthias Mantinger, Tommy Purdeller (negyedik sor).

Vezetőedző: Michael Pelino.

Románia: Tőke Zoltán, Adorján Attila (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd, Jevgenyij Szkacskov (első sor); Bors Huba, Ferencz-Csibi Róbert, Albert Zagidullin, Péter Balázs, Robert Gliga (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Sándor–Székely Ottó, Molnár Zsombor, Molnár Zoltán (harmadik sor); Györfy Tihamér, Gajdó Balázs, Fodor Csanád, Kovács Mátyás, Rokaly Norbert (negyedik sor).

Vezetőedző: Dave MacQueen.

A nyitónap másik két mérkőzésén: Magyarország–Japán 3–1 és Koreai Köztársaság–Szlovénia 4–2.

A további program:

Április 30. (kedd): 13.30 órától Szlovénia–Románia, 17 órától Magyarország–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Olaszország–Japán.

Május 1. (szerda): 13.30 órától Magyarország–Románia, 17 órától Japán–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Szlovénia–Olaszország.

Május 3. (péntek): 13.30 órától Koreai Köztársaság–Románia, 17 órától Szlovénia–Japán, 20.30-tól pedig Olaszország–Magyarország.

Május 4. (szombat): 13.30 órától Románia–Japán, 17 órától Olaszország–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Magyarország–Szlovénia.

Hajrá, Fiúk! Lélelkben ott vagyunk veletek!

Forrás: Vereséggel kezdett a romániai jégkorong-válogatott Bolzanóban