You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
Tények
Érdekesség

Kínát is legyőzte a román válogatott

Második mérkőzését is magabiztosan nyerte meg Románia válogatottja a Cardiffban zajló férfi jégkorong olimpiai selejtezőtornán. A székelyföldiekre épített csapat szombaton öt gól különbséggel verte Kínát.

Férfi jégkorong, olimpiai selejtező, 2. kör, H csoport:

Románia–Kína 6–1 (1–1, 1–0, 4–0), gólszerzők Imre Patrik (12.), Részegh Tamás (21.), Sándor-Székely Ottó (43.), Vladislav Teamriuc (51.), Gajdó Balázs (58.) és Kovács Mátyás (59.), illetve Wang Jing (6.).

Kapura lövések: 37–11.

Büntetőpercek: 6–4.

Játékvezetők: Michal Klejna (szlovákiai) és Kenneth Nielsen (dániai), illetve Daniel Beresford (nagy-britanniai) és Herman Johansen (norvégiai).

Románia: Adorján Attila, Tőke Zoltán (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd, Jevgenyij Szkacskov (első sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Albert Zagidullin, Sándor–Székely Ottó, Péter Balázs (második sor); Bors Huba, Farkas Tamás, Gajdó Balázs, Rokaly Norbert, Molnár Zsombor (harmadik sor); Salló Alpár, Kovács Mátyás, Andrei Filip, Vladislav Teamriuc, Eduard Cășăneanu (negyedik sor).

Szövetségi kapitány: Dave MacQueen.

Korábbi eredmények: Románia–Szerbia 4–0 és Nagy-Britannia–Kína 10–1.