KIKAPOTT A MAGYAR FÉRFI JÉGKORONG-VÁLOGATOTT A ROMÁN CSAPATTÓL

Meglepetésre a székelyföldi játékosokra épített romániai válogatott sikerével zárult szerdán kora délután a Magyarország–Románia összecsapás az olaszországi divízió I/A jelű jégkorong-világbajnokságon.

Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „ICE HOCKEY TEAM ROMANIA CAMPIONATUL MONDIAL DIVIZIA I/A BOLZANO 2024 HIHF ICEHOCKEY WORLD CHA AMPIONSHIP PION SHIP 1-2 2 DiMstenl-GroupA Bolzano Bolzano Division -GroupA aC 一 UNGARIA ROMÂNIA”

Férfi jégkorong, divízió 1/A vb, 3. forduló:

Magyarország–Románia 1–2 (0–0, 0–0, 1–2).

Gólszerzők: Hári János (56.), illetve Péter Balázs (50.)💙🤍 és Sándor-Székely Ottó (60.).

Kapura lövések: 32–19.

Büntetőpercek: 2–4. Játékvezetők: Benjamin Hope (németországi) és Milan Zrnic (szlovéniai), illetve Davide Mantovani (olaszországi) és Jaka Zgonc Gasper (szlovéniai).

Románia: Tőke Zoltán, Adorján Attila (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Péter Balázs, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd (első sor); Salló Alpár, Bors Huba, Albert Zagidullin, Robert Gliga, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Györfy Tihamér, Sándor-Székely Ottó, Molnár Zsombor, Molnár Zoltán (harmadik sor); Láday Tamás, Gajdó Balázs, Fodor Csanád, Kovács Mátyás, Rokaly Norbert (negyedik sor).

Vezetőedző: Dave MacQueen.

Magyarország: Bálizs Bence, Horváth Dominik (kapusok) – Kiss Roland, Henrik Nilsson, Sebők Balázs, Papp Kristóf, Erdély Csanád (első sor); Stipsicz Bence, Fejes Nándor, Varga Balázs, Nemes Márton, Hári János (második sor); Ortenszky Tamás, Garat Zsombor, Szabó Bence, Sárpátki Tamás, Galló Vilmos (harmadik sor); Hadobás Zétény, Németh Kristóf, Terbócs István, Mihály Ákos (negyedik sor).

Vezetőedző: Don MacAdam.