Szlovéniaban remekelt a gyorskorcsolya csapatunk

Befejeződött a 2023/24 idény utolsó nemzetközi versenye Celjében (Szlovénia).

Az Alpok Adria kupasorozat 4 állomásból állt: Horvátország, Szerbia, Bosznia-Hercegovina és Szlovénia. Ezen a versenyen külön is díjaztak minden versenyzőt és az állomások során elért összetett eredményt is. Csapatunk csak két állomáson tudott részt venni de ígyis nagyon jó eredmények születtek.

Közel 180 versenyző mérte össze tudását, kicsik és nagyok egyaránt.

Klubunkat 8 versenyző képviselte: András Vivien, András Kevin, Veress Klára, Lőrinczi-Mátéfi Viola-Veronika, Lőrinczi-Mátéfi Balázs, Gere Cynthia, Márton Henrietta és Fodor Kristóf.

Lehet, hogy egy kép erről: 6 ember és szöveg

Az utolsó nemzetközi versenyen is szép eredmények születtek, a Junior E korosztályban Lőrinczi-Mátefi Viola-Veronika minden távon első helyet szerezve összetettben is a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Veress Klára 2x harmadik és egy negyedik helyet szerzett amivel összettben a 3. helyen végzett. András Vivien egy esés következtében a 17. valamint 3. és 4. helyet szerzett, összetettben a 4. helyezést érte el.

Fiúknál, András Kevin mindhárom távon 6. ért be, ami összetett 6. helyet jelent.

Lehet, hogy egy kép erről: 8 ember, korizó emberek és , szöveg, amely így szól: „SHT CELJE 2 1”

A Junior E korosztálynak ezen a versenyen egy Skill Races-t is teljesíteniük kellett ahol, Lőrinczi-Mátéfi Viola-Veronika 4., András Vivien 7., Veress Klára 12., valamint András Kevin a 6. helyen végzett.

A nagyobbaknál, a Junior D korosztályban Lőrinczi-Mátéfi Balázs egy 6., 25., és 11. helyet szerzett ami összetettben a 9. helyet jelentette.

Junior C korosztályban Márton Henrietta 2x 3. és 1x 2. helyre érkezett be, összettben a dobogó 3. fokára állhatott fel. Gere Cynthia egy 5.,6., és 7. helyezést ért el, összettben ez a 6. helyet jelenti.

Fodor Kristóf az összevont Men kategóriában 8.,9.,10. helyezést ért el, ez a 10. helyet jelenti, viszont így a Junior B kategóriában a kiváló 4. helyen végzett.

Lehet, hogy egy kép erről: 4 ember, korizó emberek és szöveg

Az összetett Alpok Adria kupasorozat eredményeképp Lőrinczi-Mátefi Viola-Veronika a 3. helyen zárt, ami egy kitűnő eredmény.

Lehet, hogy egy kép erről: 7 ember, korizó emberek és szöveg

Ezek az eredmények tanúskodnak arról, hogy mennyit fejlődnek a sportolók edzésről edzésre, versenyről versenyre. Biztosak vagyunk abban , hogy a jövő heti Országos Bajnokságon mindenki a maximumot fogja kihozni magából és akkor is nagyszerű eredményekkel büszkélkedhetünk.

Mindenkit sok szeretettel várunk április 13.-án és 14.-én a Vákár Lajos Műjégpályán.

Gratulálunk minden versenyzőnek és edzőnknek, a kitartó és türelmes munkáért.