Erste Liga

Az alapszakasz második fázisa következik az Erste Ligában

Folytatódik az alapszakasz, a második fázisban két csoportra osztva játszanak még 8-8 mérkőzést a csapatok.

Lehet, hogy egy kép erről: 2 ember, jégkorongozó emberek, korizó emberek és szöveg

Vasárnap este lezárult az Erste Liga alapszakaszának első fázisa, ezt követően a helyezések alapján két csoportban folytatják a csapatok.

1️⃣csoport: FTC-Telekom (1.), Csíkszeredai Sportklub🔵⚪️(4.),

Gyergyói HK (5.), DEAC (8.), Dunújvárosi Acélbikák (9.)

2️⃣csoport: Corona Brasov (2.), BJAHC (3.), UTE (6.), DVTK Jegesmedvék (7.), FEHA19 (10.)

A második fázis február 13-án kezdődik és március elején ér véget. Mindkét csoportban egy oda-vissza kört rendeznek, vagyis még 8-8 mérkőzést játszik mindegyik együttes. Az eredmények beleszámítanak az alapszakasz tabellájába, tehát nem lesz külön tabellája az egyes csoportoknak.

A 44 mérkőzés után az utolsó két helyezett elbúcsúzik, az első nyolc pedig a rájátszásban folytatja. Ellenfélválasztás nem lesz, az első a nyolcadikkal, a második a hetedikkel, a harmadik a hatodikkal, a negyedik pedig az ötödikkel találkozik.