Erste Liga

Egy góllal nyertünk a székesfehérváriak otthonában

Harmadik játékidőbeli győzelmünk is megszületett pénteken este az Erste Liga új szezonjában. A játékidő 48. percében Silló Arnold távolról lőtt és betalált az ellenfél halójába, így a megérdemelt három ponttal hagytuk el  a székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok B pályáját.

Három pont lett a jutalma a hősiesen védekező Sportklubnak

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Székesfehérvári FEHA19–Csíkszeredai Sportklub 0–1 (0–0, 0–0, 0–1).

Gólszerző: Silló Arnold (48.).

Kapura lövések: 26–22.

Büntetőpercek: 2–4.

Játékvezetők: Gebei Gergely és Varjú Árpád, illetve Dömötör Bence Márk és Gebei Bence László.

FEHA19: Nyikita Melnicsuk, Csibi Dávid (kapusok) – Riley James Stadel, Bajkó Botond, Ambrus Csongor, Santtu Hakanen, Dobos Mihály Bendegúz (első sor); Csollák Márkó Ámor, Horváth Donát Dominik, Németh Zalán, Keresztes Zsombor, Szita Donát (második sor); Vedran Bogesic, Falus Ádám, Keceli-Mészáros Mátyás, Balasits Barnabás, Dézsi Barnabás, Salamon Zoltán (harmadik sor); Szabó Péter, Anze Siftar, Nádor Kristóf Antal, Alapi Márton (negyedik sor).

Stáb: Tokaji Viktor (vezetőedző), Arany Máté Dániel (másodedző), Imre Lajos László (csapatvezető).

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Jimi Kuronen, Ferencz-Csibi Róbert,Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Péter Balázs, Silló Arnold, Niclas Juhani Lucenius (harmadik sor); Kovács Előd, Both Péter, Eduard Cășăneanu, Márton Botond, Bíró Gergő (negyedik sor).

Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

Edzői nyilatkozatok:

Kevin Constantine: Kemény, harcos mérkőzés volt, négy éven át követtem figyelemmel a FEHA19 csapatát, most tűnnek egyértelműen a legerősebbnek. Remek szakmai munka folyik náluk, keményen dolgoznak, hajtanak, blokkolnak, jól szervezettek, taktikusak. Az építkezés fázisában tartunk, kevés légiósunk is van, nehezen alakítunk ki olykor gólhelyzeteket, így kiváló védekezésre és kapusteljesítményre van szükségünk. Ez ma megvolt, sokat tett a hálóőrünk már az első harmadban is azért, hogy 0-0 állt az eredményjelzőn, nagy szerepe volt a sikerben.

Tokaji Viktor: Ki kell találni, hogy tudunk háromnál több gólt lőni, ami ahhoz kell, hogy több találkozót megnyerhessünk. A mait is megnyerhettük volna, több helyzetet generáltunk, mint az ellenfelünk, csak egy tökéletes lövéssel többek voltak nálunk, így elvitték a három pontot. Jobban be kell mennünk a kemény területekre, a kipattanókat jobban kell értékesítenünk. A Csíkszereda remekül blokkolt, sokszor el sem jutott a kapuig a korong, amikor igen, akkor pedig ott volt egy hátvéd a gólvonalon, aki megakadályozta a gólt. Láttam jó dolgokat, megvoltak a lehetőségeink, de ma nem sikerült betalálni. Több  gólt kell lőnünk, különben kevés sanszunk lesz nyerni.

Szép volt, fiúk! Hajrá, Csíkszeredai Sportklub!