Erste Liga

Egyoldalú csatát eredményezett pénteken a két fél meccse

Pénteken este jó iramú, kevés megszakítást hozó találkozó végén egyértelműen a vendégcsapat bizonyult jobbnak.

Lehet, hogy egy kép erről: 2 ember, jégkorongozó emberek és szöveg

Vezetőedzőnk arra a kérdésre, hogy hogyan értékeli a mérkőzést, a következőket mondta:

”Építjük a házat, ez minden. Dolgozunk az alapon és azon, hogy jobbak legyünk. Az ellenfél négy gólt szerzett, mi meg egyet sem. Rengeteget kell dolgoznunk, először az alapokat megépíteni, hogy aztán fel lehessen rá húzni a házat. Úgy vélem, tovább kell folytatnunk az építkezést, megtanulva, hogy mit kell tennünk, hogy jól alakuljanak a dolgaink, továbbra is esélyt adva a fiatal játékosoknak, hogy tapasztalatot szerezzenek, amelyek reményeink szerint segíteni fogják őket az út során.”

Az eredményt elnézve, még nagyon sokat kell fejlődjön a csapat, de elkeseredésre semmi ok, hiszem már sokszor bebizonyosodott, hogy összefogással mindenre képesek vagyunk!

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz péntek esti eredménye:

Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 0–4 (0–2, 0–1, 0–1).

Gólszerzők: Pokornyi Dávid (5.), Kiss Patrik (11.), Keegan Dansereau (21.) és Szalma Zsolt (54.).

Kapura lövések: 26–32.

Büntetőpercek: 9–9 (ebből Bíró Gergőnek, illetve Laskawy Ferencnek 2+5 perc fegyelmi).

Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és André Attila, illetve Szabó László és Borsos Barna.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert, Péter Balázs (első sor); Gecse Hugó, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Becze Tihamér (második sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Silló Arnold, Fodor Csanád, Bíró Gergő (harmadik sor); Both Péter, Eduard Cășăneanu, Bajkó Csongor, Márton Botond, György Szilárd (negyedik sor).

Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

Újpesti TE: Rajna Miklós, Erdei Krisztián Zsolt (kapusok) – Stephen Desrocher, Kiss Dániel, Szalma Zsolt, Ian Thomas McNulty, Jonathan Ryan Walker (első sor); Cody Lee Sol, Tornyai Gábor, Kiss Patrik, Kyle Just, Keegan Dansereau (második sor); Pokornyi Dávid, Franyó Krisztián, Kovács Alex, Páterka Bemve, Laskawy Ferenc (harmadik sor); Rósa Levente, Kovács Sebestyén, Szabó Rácz Maxim, Simon Péter (negyedik sor).

Stáb: Jason Morgan (vezetőedző), Kovács Viktor László (másodedző), Vágvölgyi Bence (csapatvezető).

Hajrá, fiúk! Hajrá, Csíkszeredai Sportklub!