Erste Liga

Elhoztunk három pontot Miskolcról

Kiváló védekezéssel és helyzetkihasználásokkal sikerült győznünk Miskolcon és elhoztunk három pontot.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 1–2 (0–0, 0–0, 1–2).

Gólszerzők: Roman Berdnyikov (56.), illetve Részegh Tamás (42.) és Jimi Kuronen (57.).

Kapura lövések: 33–24.

Büntetőpercek: 18–18.

Játékvezetők: Rencz Dániel és Fényi S. Barnabás, illetve Sábián Balázs és Kolláth Bence.

DVTK Jegesmedvék: Tomas Vosvrda, Praták Dávid (kapusok) – Vokla Roland, Vojtkó Mátyás, Garet Joseph Hunt, Pineo Jason Clarke, Doyle Colin Fredrick (első sor); Jeremy Masella, Alekszandr Skrabov, Miskolczi Márk, Lövei Dávid, Jan Blasko (második sor); Szirányi Bence, Szathmáry Simon, Roman Berdnyikov, Bartos Dávid, Vladiszlav Kulesov (harmadik sor); Szalay Boldizsár, Sánta William, Trozsák Ádám, Csíki Hunor Alpár, Farkas Márton (negyedik sor).

Stáb: Láda Balázs (vezetőedző), Galanisz Nikandrosz (másodedző), Sajó Márton (csapatvezető).

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Péter Balázs, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Jimi Kuronen, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Fredrik Forsberg, Silló Arnold, Niclas Juhani Lucenius (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Both Péter, György Szilárd, Márton Botond, Bíró Gergő (negyedik sor).

Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

Lehet, hogy egy kép erről: 2 ember, jégkorongozó emberek, korizó emberek és szöveg

Edzői értékelések:

Láda Balázs: A pénteki rossz kezdés után ma teljesen másik arcunkat mutattuk. Keményen, gyorsan kezdtünk, domináltuk a mérkőzést, gyorsabbak voltunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Ezt követően saját magunkat gáncsoltuk el a sok kiállítással. Különbséget kell tenni egy ütközésből eredő kiállítás és egy butaságból adódó kiállítás között. Ezt sürgősen kezelni fogjuk, mert így nem tudunk eredményesek lenni, a büntetőpadról nem lehet gólt lőni. Ettől eltekintve befejeztünk minden ütközést, megvolt minden esélyünk arra, hogy ma is győzzünk. Jó játékkal nem sikerült győznünk, de ebből tanulni fogunk, vannak elemek, amik jól működnek és vannak, amiket fejlesztenünk kell.

Kevin Constantine: Ez egy nagyszerű győzelem a csapatunk számára. Talán ez egy Észak-Amerikai megjegyzés lesz, de ez a meccs egy igazi harc, háború volt. Számomra ez szórakoztató, én ebben a hokiban nőttem fel. Mindkét csapat keményen küzdött, szóval szerintem egy izgalmas meccs volt. Mindig egy kicsit boldogabb vagy, ha a győzelmet is megszerzed. Mi még mindig próbáljuk összerakni a keretünket, még nincsenek meg azok a légiós játékosaink, akik talán később meglesznek. A srácok így egy kissé kevesen vannak, de megtalálták az útját, hogy megnyerjék ezt a hokimeccset. Ezt jó volt látni, elismerés a játékosaimnak, nagyon keményen dolgoztak ezért.