Erste Liga

Győzelem pénteken, vereség szombaton a Tüskecsarnokban!

Nem voltunk eredményesek szombat este a Tüskecsarnokban, úgymond sima vereséget szenvedtünk az Erste Liga elődöntőjének második összecsapásán.

Lehet, hogy egy kép erről: 3 ember, jégkorongozó emberek és szöveg

A négy nyert párharcig tartó sorozatban összesítésben 1:1-re áll a két együttes.

A harmadik és a negyedik összecsapást március 26-án és 27-én, kedden és szerdán egyaránt 18.30 órától rendezik a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, második mérkőzés:

Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 6–1 (2–0, 3–0, 1–1).

Gólszerzők: Nolan LaPorte (8. és 19.), Nagy Gergő (24.), Erik Nemec (25.), Adam Brady (38.) és Aku Kestila (53.), illetve Eduard Cășăneanu (57.).

Kapura lövések: 39–32.

Büntetőpercek: 26–10 (ebből a ferencvárosi Yanick Turcotte-nak 10 perc fegyelmi).

Játékvezetők: Nagy Attila és Máhr-Stumpf Bonifác, illetve Kocsány Balázs és Kovács Péter.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Karel Kubát, Troy Rutkowski, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, David Levin, Péter Balázs, Sofron István (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Rokaly Szilárd, Reisz Áron, Fodor Csanád (harmadik sor); Bajkó Csongor, Spencer Asuchak, Rokaly Norbert, Eduard Cășăneanu (negyedik sor).

Vezetőedző: Vacláv Novák.

Ferencváros: Arany Gergely, Földes László (kapusok) – Boros Dániel, Jozef Hrabal, Eric Nemec, Aku Kestila, Nolan LaPorte (első sor); Seregély Máté, Charles Crespi, Galajda Zsombor, Adam Brady, Nagy Gergő (második sor); Julius Marva, Lauri Karmeniemi, Banga Nándor Vilmos, Tóth Adrián, Németh Attila (harmadik sor); Haranghy Bence Mátyás, Yanick Turcotte, Tóth Gergő, Bán Károly Tibor (negyedik sor).

Vezetőedző: Fodor Szabolcs.