Erste Liga

Tegnap győztünk, ma folytatjuk!

Megszerezte negyedik hárompontos győzelmét a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A tizedik mérkőzésén a címvédő székelyföldi gárda csütörtökön este 3–1-re győzött Dunaújvárosban.

Kiegyensúlyozott játékot hozott Dunaújvárosban az első harmad, 12–12 volt a kapura lövések aránya, de nem született egyetlen gól sem, és ritka eset, húsz perc alatt egyetlen játékos sem kényszerült a büntetőpadra. A középső játékrészben többet támadott, lőtt kapura a vendég székelyföldi alakulat, de a második húsz percben sem született gól. Volt ugyan egy-egy kisbüntető mindkét fél számára, de egyik csapat sem tudta értékesíteni emberelőnyét.

A harmadik játékrészben beindul a csíki gólgyártás, a kék-fehérek Kubat, Stach és Részegh Tamás találataival az 55. percben már 3–0-ra vezettek, de szűk két perccel a vége előtt az újvárosiaknak sikerült a szépítés, emberfölényben a svéd idegenlégiós Hadzinikolic betalált a csíki kapuba.

Edzői szemmel a mérkőzés:

Niko Eronen: – Mindent összevetve egy egálos meccs volt, nekünk voltak ma a nagyobb gólszerzési
lehetőségeink, de ma nagyon nehéz volt betalálnunk, különösen a második harmadban. Ez volt ma az
egyetlen különbség a csapatok között, ezért nagyon csalódottak vagyunk, mert közel voltunk ahhoz, hogy
legyőzzük a címvédőt, de ha nem lősz gólt, az ellenfél megteszi, erről szólt a mai meccs.

Hozó Levente: – Nagyon készültünk a Dunaújvárosra, s bár az első két harmadban is megvoltak a
lehetőségeink, mindkét oldalon nagyon jó volt a kapusteljesítmény. A harmadik harmadban kijött, ami az
erősségünk, hogy gólokat szerzünk és letámadtuk az ellenfelet, s tíz perc alatt eldöntöttük a mérkőzést.
Kicsit talán az utazás kivette az energiánkat az első két harmadban, de hála istennek, hogy egy harmadot
jól játszottunk és meg tudtuk nyerni ezt a találkozót.

A gólzápor visszanézhető az alábbi linken:

Gólösszefoglaló EL 51 - Dunaújvárosi Acélbikák - Sport Club Csíkszereda 1-3 20221027 - YouTube

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 1–3 (0–0, 0–0, 1–3).

Gólszerzők: Oliver Ödman Hadzinikolic (59.), illetve Karel Kubat (45.), David Stach (46.) és Részegh Tamás (54.).

Kapura lövések: 33–48. Büntetőpercek: 4–6.

Játékvezetők: Nagy Attila és Haszonits Miklós, illetve Kis-Király Barna és Szabó Dávid.

A további program

Pénteken: 19.30 órától Derbrecen–Brassó, FEHA19–Sportklub és BJAHC–Gyergyói HC.

Szombaton: 15.05 órától Ferencváros–Újpest.

Vasárnap: 15.05 órától Ferencváros–Brassó, 18.30-tól FEHA19–Debrecen, 18.40-től BJAHC–Sportklub, 19-től pedig Újpest–Gyergyói HK.

Az alapszakaszban minden csapat 36 találkozót játszik majd. Az alapszakasz 1-6. helyezettje a rájátszásba jut, a 7-10. helyezettek pedig selejtezőt vívnak a rájátszásba kerüléshez.

Szép volt fiúk!💙🤍

Forrás: Két harmad gól nélkül, aztán kettővel nyert a Sportklub Dunaújvárosban (szekelyhon.ro)