Erste Liga

Izgalmas mérkőzés Gyergyói HK győzelemmel végződött

A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján a Gyergyói HK izgalmas meccsen 5 - 4-re legyőzte a csapatunkat. A kék - fehérek háromszor vezettek, ellenfelünk háromszor egyenlített, majd a hajrában a piros-fehérek beütötték a győztes gólt.

Kevin Constantine szerint ez volt a Sportklub legjobb mérkőzése ebben a szezonban

Edzői értékelések:

Markus Juurikkala, vezetőedző, Gyergyói HK: Ezek a mérkőzések mindig különlegesek, rengeteg régi emlék és felfokozott érzelmek jellemzik. Ezek azok a meccsek, amelyeken jól akarsz játszani és remek teljesítményt nyújtani. Ma este többször is voltunk fent és lent, rendre váltakozott, hogy éppen mely csapat vezet. Szórakoztató összecsapás a szurkolóknak, magas sebességfokozattal, szoros csatával. A végén megtaláltuk az utat a győzelemhez. Örülök Sylvestre mesterhármasának, keményen megdolgozott érte. Jó küzdelem és erőfeszítés volt a csapat egészétől, de mostantól már vasárnapra fókuszálunk.

Kevin Constantine, vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub: Jövő hónapban töltöm a 66. évemet, szóval már nem kellene, hogy érdekeljenek az ilyen dolgok, de az életem legkedvesebb része a hoki, szóval örülök, hogy részese lehetek, és így érdekel. Egy kicsit szívszorító, mivel olyan keményen és jól játszottunk, és úgymond odaajándékoztuk nekik a meccset a végén. Ez szívszorító, de összességében úgy vélem, ez volt az egyik legjobb mérkőzésünk ebben az évben. Úgy gondolom, ők egy nagyon jó csapat, az egyik legjobb a ligában. A találkozó legnagyobb részében nagyon jól korcsolyáztunk, egy rakás jó dolgot csináltunk. Mindent egybe vetve, ha elvonatkoztatunk attól a ténytől, hogy a végén vesztettünk, a legtöbb dolog, amit ma este elkövettünk egészen jó volt. Ez egy derbi. A New York Yankees és LA Dodgers közti baseball derbiket juttatja eszembe vagy néhány olyan remek rivalizálást, amelyeknek részese lehettem játékosként, és melyeket nagyon élveztem. Az ilyet szurkolóként nézni mindig extra izgalmakkal jár. Úgy gondolom, ezek azok a mérkőzések, amelyeknek a legjobb érzés részese lenni.

A találkozó az Erste Liga mellett beleszámított a román bajnokságba és a Román Kupába is. A két csapat vasárnap este Gyergyószentmiklóson újra megmérkőzik.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 4–5 (1–1, 2–2, 1–2).

Gólszerzők: Fredrik Forsberg (10. és 37.), Becze Tihamér (32.) és Johan Philip Lorraine (50.), illetve Sebastien Sylvestre (12., 22. és 59.), Matias Haaranen (39.) és Sárpátki Tamás (55.).

Kapura lövések: 19–22.

Büntetőpercek: 10–4. Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Sikó Szilárd Levente, illetve Simon Roland és Galusnyák Botond. Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Jimi Kuronen, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Johan Lorraine, Niclas Juhani Lucenius (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Becze Tihamér (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Both Péter, Silló Arnold, Reisz Áron, Bíró Gergő (negyedik sor).

Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

Gyergyói HK: Juha Ramus Rinne, Mag Dávid Örs (kapusok) – Matias Petteri Haaranen, Evan Kenneth Wardley, Vincze Péter, Sebastien Sylvestre, Bodó Christopher (első sor); Kontsa Mesikammen, Fejes Nándor, Orbán Brance, Dallas Jay Gerads (második sor); Janne Jeremias Vayrynen, Robert Alexander Raymond, Imre Patrik, Sándor-Székely Ottó, Sárpátki Tamás Róbert, Szigeti Ákos (harmadik sor); Ádám Zsolt, Csiszer Ádám (negyedik sor).

Stáb: Markus Sakari Juurikkala (vezetőedző), Szaller Márk (másodedző), Góga Attila (csapatvezető).

Lehet, hogy egy kép erről: 4 ember, jégkorongozó emberek és szöveg