Erste Liga

Ráadásban dőlt el Gyergyó javára a tegnap esti derbi

Telt házzal és lelkes szurkolótáborral, indult a hatodik székely rangadó a Vákáron. Végig kiélezett játékot láthattak az érdeklődők, majd a 63.percben eldőlt az összecsapás: kettő-egyes kontra végén Bodó keresztjét Fejes sodorta a kapuba (3-4).

Lehet, hogy egy kép erről: 8 ember, jégkorongozó emberek és szöveg

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub  - Gyergyói HK 3–4 (1–2, 2–1, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után, aranygóllal

Gólszerzők: Karel Kubát (12.), Spencer Asuchak (33.) és Jevgenyij Szkacskov (34.), illetve Bodó Christopher (8., 13.), Sándor Székely Ottó (35.) és Fejes Nándor (63.).

Kapura lövések: 22–20.

Büntetőpercek: 21–50 (ebből Rokaly Norbertnek 5 perc fegyelmi, illetve Orbán Brance-nak 5 perc fegyelmi, Vincze Péternek 5+20 perc fegyelmi).

Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és André Attila, illetve Magyar áron és Rácz Szilárd.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Rokaly Norbert, Reisz Áron, Fodor Csanád (első sor); Karel Kubát, Troy Rutkowski, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (második sor); Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Spencer Asuchak, Aidan Brown (harmadik sor); Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Erik Svetina,(negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Gyergyói HK: Rinne Juha Rasmus, Mag Dávid Örs (kapusok) – Matias Petteri Haaranen, Fejes Nándor, Orban Brance, Sebastien Sylvestre, Sárpátki Tamás Róbert (első sor); Mike Dalhuisen, Robert Alexander Raymond, Vincze Péter, Császár Hunor, Bodó Christopher (második sor); Kontsa Mesikammen, Imre Patrik, Szigeti Ákos, Trancă Dániel, Sándor-Székely Ottó (harmadik sor); Csiszer Ádám, Sami Artturi Tamminen, Vincze Gergő (negyedik sor). Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

Csíkszeredai Sportklub-Gyergyói Hoki Klub mérkőzés végén készített edzői nyilatkozatok alább olvashatóak:

Mark LeRose, másodedző, Csíkszeredai Sportklub: Hogy őszinte legyek, nem volt nagy különbség a felek között. Mindkét csapat nagyon keményen és szenvedélyesen játszott. Az első harmadban korán kaptuk a gólt, amire a második játékrészben sikerült válaszolnunk, majd 3-3-as, döntetlenre módosult az eredmény. A harmadik felvonás kiegyenlített volt. A sok szenvedély sok kiállítást, ezáltal a speciális egységeknek több jégidőt eredményezett, de a fiúk keményen játszottak. Büszkék vagyunk az erőfeszítésükre! Nem a kívánt eredmény született, ám sikerült így is 1 pontot szereznünk. A srácoknak pihenniük kell. Úgy gondolom, ez jelenti a siker legnagyobb forrását a rájátszás közeledtével. Sok mérkőzésünk volt, ránk fér a pihenés. Van néhány sérültünk, ezért akik a mai összeállításban szerepeltek, szabadnapot fognak kapni. Oda kell figyelniük a folyadék- és táplálékbevitelre, ugyanakkor ki kell aludniuk magukat.

Szilassy Zoltán, vezetőedző, Gyergyói HK: Imádok Csíkszeredába járni. Nagyon intellektuel szurkolótáborúk van. Nagyon jó idejárni, jó a hangulat! Két dologért nem szeretek idejárni: a jégbalettért, amit ma közelről kellett megnézni -ezért kár idejönni-, illetve ha emberhátrányt kell gyakorolni. Ezért elég, ha otthon maradunk, kár ezért lejönnünk. Egyébként gratulálok a fiúknak! Cunami ellen mentünk, és így tudtunk két pontot csinálni, ami a táblázaton nagyon fontos volt.

A GYHK a 2+2 ponttal záró Bodó vezérletével zsinórban kilencedik mérkőzését is megnyerte és bebiztosította harmadik helyét a táblázaton. A Sportklub egy ponttal gazdagodott és maradt a negyedik helyen.

Szép volt, fiúk! Hajrá, Csíkszeredai, Sportklub!