Erste Liga

Sikerrel zártuk az első mérkőzésünket a Tüskecsarnokban

Ráadásos győzelemmel hoztunk el két pontot a Fraditól.  A mérkőzés csúcspontja a  büntetőpárbaj volt, ahol kilenc sorozatra volt szükség: a házigazdáktól Keränen és Turbucz, a Sportklubtól pedig Forsberg, Fodor és Becze volt eredményes, így a párbajt 3:2-re, a mérkőzést pedig 2–1-re a kék-fehérek nyerték.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: FTC–Telekom–Csíkszeredai Sportklub 1–2 – büntetőlövések után (1–1, 0–0, 0–0, 0–0, 0–1).

Gólszerzők: Michael Keränen (4.), illetve Niclas Juhani Lucenius (11.), és Becze Tihamér (győztes büntető).

Kapura lövések: 32–26.

Büntetőpercek: 6–2.

Játékvezetők: Nagy Attila és Rencz Dániel, illetve Szabó Dávid és Gottlibet Zóra Vivien. Ferencváros: Nagy Kristóf, Földes László (kapusok) – Paavo Anttoni Tyni, Lauri Johannes Karmeniemi, Turbucz Martin Zoltán, Adam Brady, Németh Attila (első sor); Seregély Máté, Jacob Charles Crespi, Valentin Razumniak, Aku Kestila, Michael Keränen (második sor); Tyson Helgesen, Dominic Anthony Vidoli, Banga Nándor Vilmos, Mattyasovszky Gergely, Tóth Gergő (harmadik sor); Haranghy Bence Mátyás, Bán Károly Tibor, Bogáti Balázs (negyedik sor).

Stáb: Fodor Szabolcs (vezetőedző), Yul Hennelly (másodedző), Roczanov Dezső (csapatvezető).

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Jimi Kuronen, FerenczCsibi Róbert, Rokaly Szilárd, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (második sor); Gecse Hugó, Kristó Csongor, Péter Balázs, Silló Arnold, Niclas Juhani Lucenius (harmadik sor); Bajkó Csongor, Both Péter, Eduard Cășăneanu, Márton Botond, Bíró Gergő (negyedik sor).

Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

A gólösszefoglaló alább megnézhető:

Edzői értékelések:

FODOR Szabolcs, Vezetőedző, FTC-Telekom:

„Úgy látszik, a helyzetünkből adódóan görcsösek vagyunk, ennek ellenére megvoltak a helyzeteink és összességében azt érzem, hogy megérdemeltük volna a három pontot is, de amíg a nagyobbnál is nagyobb helyzetből sem tudunk betalálni, addig nem fogunk győzni. Az eredmény ellenére látok javulást, apró lépésekkel haladunk előre a játékunkat illetően. Most már ott tartunk, hogy ha nem is csak a gól hiányzik, de majdnem. Ebben javulni kell, de ahogy mondani szoktam, voltunk már ilyen helyzetben máskor is, és inkább ez legyen a helyzet, mint hogy helyzetünk se legyen. Így, hogy vannak kidolgozott helyzetek, legalább azt tudhatjuk, hogy ez a része működik, a legutolsó mozdulatoknál kell némi pluszkoncentráció. Erre lehet építeni, és ezen dolgozunk, a helyzetkihasználásunk javítása a következő lépcsőfok.”

Kevin CONSTANTINE, Vezetőedző, SC Csíkszereda:

„Tudtuk, hogy valószínűleg nem lesz sok lőtt gólunk ma, szóval figyelni kellett, nem szedhettünk össze túl sok kiállítást, hogy az ellenfélnek ne legyen sok lehetősége a gólszerzésre. A hosszabbításban mégis összeszedtünk egy emberhátrányt, amit nehéz volt kivédekezni, de ha az egész ráadást nézem, akkor viszont azt látom, sok remek momentumunk volt, a kapusunk pedig egyértelműen fantasztikus teljesítményt nyújtott ma. Az is fontos volt, hogy emberelőnyös gólt tudtunk szerezni. Voltak kulcsblokkok, remek egyéni teljesítmények, sokat dolgoztunk, szóval büszke vagyok a srácokra és a kemény munkára.”

Szép volt, Fiúk! Hajrá, Csíkszeredai Sportklub!