Erste Liga

Szombat estét fölényes győzelemmel zártunk

Szombaton csapatunk hét gólos különbséggel nyert az utolsó előtti helyen álló, a rájátszásról lemaradó dunaújvárosiak ellen!

Így lőttünk nyolc gólt:

A Sportklub–DAB vezetőedzői nyilatkozatai:

Václav Novák, vezetőedző, SC Csíkszereda: “Az első harmad nehéz volt, nem igazán volt jó. Aztán a második harmadban több gólt is lőttünk, azután már könnyű volt. Gratulálok a csapatnak. Nagyon fontos 3 pontot szereztünk. Vasárnap jön a hétvége második meccse. A koncentráció lesz a legfontosabb számunkra.”

Niko Eronen, vezetőedző, DAB: ”Az első 20 perc rendben volt. Sikerült jól beleállnunk a meccsbe és megakadályoztuk, hogy veszélyes helyzeteik legyenek. A második harmadban aztán elveszítettük az egyensúlyt és tulajdonképpen adtunk nekik 3-4 gólt, alapvetően oda adtuk a harmadot. A harmadik felvonásban próbáltunk visszaülni a lóra és jobban védekezni. Mi mást mondhatnék? Megérdemelték a győzelmet.”

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub - Dunaújvárosi Acélbikák 8–1 (0–0, 5–0, 3–1).

Gólszerzők: Fodor Csanád (24. és 55.), Cody Milan (27. és 39.), Gecse Hugo (29.), Becze Tihamér (35.), Reisz Áron (50.) és Láday Tamás (50.), illetve Strenk Olivér Dániel (53.).

Kapura lövések: 37–20.

Büntetőpercek: 10–10.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Láday Tamás, Jevgenyij Szkacskov, Részegh Tamás, Becze Tihamér (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Rokaly Szilárd, Cody Milan, Aidan Brown (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Karel Kubát, Rokaly Norbert, Reisz Áron, Fodor Csanád (harmadik sor); Bajkó Csongor, Erik Svetina, Spencer Asuchak, Eduard Cășăneanu (negyedik sor).

Vezetőedző: Vacláv Novák.

Dunaújvárosi Acélbikák: Kovács Dávid Márk, Michael Valenta (kapusok) – Jesse Henrik Ahonen, Léránt René Gyula, Szalma Zsolt, Somogyi Balázs András, Joonas Oskari Savolainen (első sor); Varga Arnold Sándor, Bánki Dávid, Strenk Olivér Dániel, Károly Róbert Nikolasz, Patrik Janech (második sor); Benas Belicenka, Ivan Sziszak, Volodimir Zaharevics, Pavlo Atamancsuk, Marosi Máté (harmadik sor); Léhi Kristóf Tamás, Ondrej Vaculik, Ilja Mihalevics, Bogdan Zorin, Kuminka Zsombor (negyedik sor).

Vezetőedző: Niko Eronen.

Játékvezetők: Magyar Áron és Sikó Szilárd Levente, illetve Borsos Barna és Rácz Szilárd.

Szép volt fiúk! Hajrá, Csíkszeredai Sportklub!