Erste Liga

Újabb GYHK győzelem

A második székely rangadót, vasárnap rendezték ezúttal Gyergyóban. Csapatunk vezetett Fodor Csanád mesterlövése révén, majd a piros-fehérek többször is betaláltak a kapuba, így 3 - 1 re változtatták az állást.

Lehet, hogy egy kép erről: 4 ember, jégkorongozó emberek és szöveg

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz: Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 3–1 (0–1, 3–0, 0–0).

Gólszerzők: Sébastien Sylvestre (28. perc), Chris Bodó (31.) Evan Wardley (33.) illetve Fodor Csanád (9.)

Edzői értékelések:

Kevin Constantine, vexetőedző, Csíkszeredai Sportklub:

"Jó, színvonalas mérkőzéseken vagyunk túl, egy kicsit olyan volt, mintha egy kirakóst akarnánk kirakni, kerestük, hogy minek hol van a helye. Múlt héten megnyertünk két mérkőzést, és érdekes, mert ezeken a meccseken jobban játszottunk, és kikaptunk. A legfontosabb, hogy lépésről lépésre fejlődjünk, de még hosszú út áll előttünk. Két színvonalas mérkőzés volt, és tanultunk belőle, hisz a Gyergyó egy nagyon jó csapat, és sokkal inkább látjuk, hol is állunk jelenleg."

Markus Juurikkala, vezetőedző, GYHK:

"Nem volt rossz az első harmad sem, csak épp nem találtuk meg a gólhoz vezető utat, ami végül a középső harmadban sikerült. A harmadikban egy fegyelmezett csapatjátékot láttam, és rengeteg blokkolást például Ottótól, Petitől, Bodótól, Wardley-tól, nagyon sokan bedobták magukat a korong elé, ez pedig pedig egy nagy érték a mai meccset illetően. Az ellenfelünk egy jó, szervezett csapat, nyomást akartak helyezni ránk, de ez is, csakúgy, mint a pénteki egy különleges meccs volt. Mindenki nyerni akar, és nagyon fontos a teljes közösség számára, úgyhogy nagyon örülünk, hogy megszereztük a pontokat, és bizakodóan tekintünk előre."