Román bajnokság

39 érem egy nap alatt

‼️ 39 érmet zsebeltünk be az Országos Gyorskorcsolya Bajnokságon!

A 2023/24-es idény országos bajnokságát a Csíkszeredai Sportklub szervezte április 13 és 14-én Csíkszeredában, amely eseménynek a Vákár Lajos Műjégpálya adott otthont.

Népes mezőny versenyzett a bajnoki címekért, 125 induló mérette meg magát az ország számos pontjáról, különböző klubok színeit képviselve.

Csíkszeredát két klub képviselte a csíkszeredai ISK (12 sportoló) és a Csíkszeredai Sportklub (13 sportoló), továbbá a Felcsík SK, Speed Club Mures, Muresul Targu Mures, Corona Brasov, Clubul Sportiv iTalent Brasov, Viitorul Cluj, Dunarea Galati, Clubul Sportiv Scolar Sibiu is képviseltette magát.

16 korosztályban avattunk bajnokot az idei szezonban. Klubunk 13 sportolója 39 érmet szerzett összesen ami kiváló eredménynek számít. íme az eredmények:

💙Junior G: Kovács Nóra: 333m-4., 111,12m-3., 222m-4. Összetett: 4. hely

Csillag Zalán:: 333m-4., 111,12m-4., 222m-4.. Összetett: 4. hely

🤍Junior F: André Beáta: 500m-1., 333m-1., 222m-1.. Összetett: 1. hely

Kovács Petra: 500m-15., 333m-16., 222m-13.. Összetett: 15. hely

💙Junior E: Lőrinczi-Mátéfi Viola-Veronika: 777m-1.,333m-3., 500m -3.

Összetett: 2. hely Veress Klára: 777m-4.,333m-6., 500m -4. Összetett: 4. hely

András Vivien:777m-6.,333m-5., 500m -6. Összetett: 6. hely illetve, András Kevin:777m-1.,333m-1., 500m -1. Összetett: 1. hely

🤍Junior D: Lőrinczi-Mátéfi Balázs: 1000m-1., 500m-2., 777m-2. Összetett: 2.hely

💙Junior C: Márton Henrietta: 1500m-1.,500m-1.,1000m-1. Összetett 1.hely

🤍Junior A: Csillag Adrienn: 1500m-5.,500m-3.,1000m-3.

Összetett 3.hely, illetve, Fodor Kristóf: 1500m-1.,500m-1.,1000m-1. Összetett 1.hely

💙Az összevont Felnőtt (Senior) kategóriában Márton Henrietta magabiztos versenyzéssel és legkisebbként (junior C) megállta a helyét és minden távon 2. helyen ért célba, így a dobogó második fokára állhatott fel. Csillag Csongor József szintén a felnőtt kategóriában mindhárom távon a 3. helyezést ért el és összetettben a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Fodor Kristóf pedig mindháromszor a 4. helyen ért célba, így összesítve a 4. helyet jelentette.

🤍Klubunkat a váltók versenyében csak a Junior F-E kategóriában képviselték. Az András Vivien, Veress Klára, Lőrinczi-Mátéfi Viola-Veronika hármas kiváló időt futva a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel, így az országos bajnoki címet megszerezve.

A lányoknál a legnépesebb kategória a Junior E, 19 versenyzővel.

A fiúknál pedig a Junior F, 9 versenyzővel.

Lehet, hogy egy kép erről: 12 ember, emlékmű és szöveg

🏅Egy nagyon izgalmas hétvégét és idényt tudhatunk magunk mögött, nagyon sok boldog és egyben szomorú pillanattal. De mindig a jó emlékeket idézzük fel, a jó eredményeknek mindig nagyon örülünk, és ha egy verseny nem jól sikerül, azt sosem fogjuk fel kudarcként, hanem mindig megyünk előre.

Köszönjük az egész éves munkáját és türelmét az edzőnek és a szülőknek, akik határokat nem ismerve a csapat mellett voltak.

Valamint köszönjük mindazoknak a szülőknek és önkénteseknek akik segítettek ezt a színvonalas Országos Bajnokságot megszervezni és véghez vinni, nélkülük nem ment volna.