Román bajnokság

Két harmad után öt góllal vezettünk

Nem született meglepetés hétfőn este a román jégkorongbajnokság csíkszeredai mérkőzésén. A házigazda Sportklub két harmad után öt góllal vezetett az Ágyúsok ellen, az utolsó játékrészben a háromszékiek egy góllal tudtak válaszolni.

Romániai felnőtt jégkorongbajnokság, alapszakasz: Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 5–1 (3–0, 2–0, 0–1).

Gólszerzők: David Levin (13.), Georgi Agafanov (14.), Ferencz-Csibi Róbert (19.), Aidan Brown (21.) és Láday Tamás (37.), illetve Róth Zoltán (41.).

Kapura lövések: 26–26.

Büntetőpercek: 4–4.

Játékvezetők: André Attila és Csomortáni Zsolt, illetve Antal Ottó és Simon Roland.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Simó Ábel (kapusok) – Gecse Hugó, Ferencz-Csibi Róbert, Reisz Áron, David Levin, Aidan Brown (első sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Fodor Csanád, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert (második sor); Georgi Agafanov, Bajkó Csongor, Becze Tihamér, Jevgenyij Szkacskov, Péter Balázs (harmadik sor); Troy Rutkowski, Karel Kubát (negyedik sor). Vezetőedző: Kevin Constantine.

Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Györffy Szilárd, Gecse Olivér, Molnár Zsombor (első sor); Antal Előd, Horváth Pál, Márton Koppány, Rth Zoltán, Ilyés Tamás (második sor); Szabó Zsolt Ákos, Márk Róbert, Antal László, Szőcs Zalán, Görbe Tivadar (harmadik sor); László Hunor (negyedik sor). Vezetőedző: Tódor Krisztián.