Román bajnokság

Szoros meccs volt, de győztünk

Utolsó tíz percben Péter Balázs kétszer is betalált a kovásznaiak hálójába, így megfordítottuk a mérkőzés állását és legyőztük az Ágyúsokat!

•  Fotó: Borbély Fanni

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub – Háromszéki Ágyúsok 3–2 (1–1, 0–0, 2–1).

Gólszerzők: Részegh Tamás (18.), Péter Balázs (52. és 59.), illetve Molnár Zsombor (19.) és Gecse Olivér (49.). Kapura lövések: 39–20. Büntetőpercek: 8–14.

Játékvezetők: Bándi Csaba és Csomortáni Zsolt, illetve Szőgyör Zoltán és Kőszegi Kálmán.

Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simo Joel Ábel (kapusok) – Salló Alpár, Kristó Csongor, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Gecse Hugó, Both Péter, Fredrik Forsberg, Silló Arnold, Becze Tihamér (második sor); Eduard Cășăneanu, Láday Tamás, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Bíró Gergő (harmadik sor); Kovács Előd, Ferencz-Csibi Róbert, Bajkó Csongor, Márton Botond, György Szilárd, (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző)Sprencz István (csapatvezető).

Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd (kapusok) – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Márton Koppány (első sor); Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László (második sor); Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Részegh Zsolt (harmadik sor); István Sándor, László Hunor, Barkó Gergely, Görbe Tivadar (negyedik sor). Vezetőedző: Kertész Zoltán.

A további program:

Szombaton (szeptember 28.): 18.30 órától Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM és Bukaresti Steaua–Bukaresti Sportul Studențesc.

Október 1. (kedd): 18.30 órától Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc, Brassói Corona–Bukaresti Steaua és Gyergyói HK–Galaci CSM.

Október 2. (szerda): 18.30 órától Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc, Brassói Corona–Bukaresti Steaua és Gyergyói HK–Galaci CSM.

Szép volt, fiúk! Hajrá, Csíkszeredai Sportklub!